btw before anyone comments that the krill is much more expensive than buying shrimp, i disagree for 2 reasons
1) no waste, does anyone weigh the shells and tails that are thrown out to determine the true "price" per pound of usable food.
2) no mess and no prep.
1) no waste, does anyone weigh the shells and tails that are thrown out to determine the true "price" per pound of usable food.
2) no mess and no prep.